7 mesačný syn chce iba rozmixovanú stravu. Ako ho naučím jesť kúsočky?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

mám skoro 7 mesačného syna, ktorý je od piateho mesiaca prikrmovaný. Zo začiatku mu nechutilo. Potom bol chorý, bral antibiotiká. Vôbec nechcel papať. Potom sa aj celkom rozbehol.

Problém je, že keď nemá úplne rozmixovanú stravu, tak ho hneď napne a všetko vyvráti.

Ako ho naučiť na kúsočky stravy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tak mu všetko mixujte, odložte pokusy o podávanie jedla v kúskoch pokojne o mesiac, dva.

Zbytočne ho tým stresujete a asi na to nie je ešte pripravený.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas