7 mesačný synček má reflux a nechce jesť príkrmy s väčšími kúskami. Máme s príkrmami počkať?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 7 mesačného syna, ktorý má reflux. Vracia minimálne 5x denne po každom jedle. Je jedno, či to je mlieko alebo príkrm. Nie je toho až tak veľa, ale horšie je to, keď mu dávam príkrmy menej mixované. Čiže väčšie kúsky. Tam mi automaticky vyvráti všetko a už potom nechce jesť nič.

Mám ešte počkať s tými väčšími kúskami, alebo mu to dávať ďalej?

Potom je strašne nervózny, nechce jesť, spať, hrať sa. Už som z toho strašne nervózna aj ja, manžel, staršia dcéra.

Ďakujem

Dobrý deň,

väčšie kúsky nateraz nedávajte ale pekne všetko mixujte, nebojte sa, na kúsky sa naučí neskôr, keď na to bude lepšie pripravený.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas