8,5 mesačný syn nelozí a ani nesedí. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
29. jún 2021

Dobrý deň,

8,5 mesačný syn zatiaľ nelozí a ani nesedí. Na štyri sa dáva cca 4 týždne, pomaličky sa naučil pohupovať. Má rád polohu na brušku, otáča sa na chrbátik, pivotuje. A tak sa aj posúva - pregúľavaním a pivotovaním. Tak sa aj najradšej hrá. Buď si hračku obzerá vtedy, keď leží alebo na brušku. Keď ho s ňou motivujem, aby sa skúsil posunúť, stratí o ňu záujem.

Máme začať riešiť fyzioterapeutickú poradňu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to také hraničné. To, že nelozí vôbec nevadí. Štvornožkovanie je oveľa dôležitejšie a lozenie deti môžu preskočiť.

Sedieť by však už v tom 8. - 9. mesiaci mal. Takže by som išla na konzultáciu, či nemôže mať ľahkú diastázu brušného svalu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas