8 mesačná dcéra si potrebuje odgrgnúť. Mám jej znížiť počet dojčení?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

od času ako sme dcére začali dávať príkrmy, tak si po dojčení nevie odgrgnúť.

Je to v poriadku?

Dojčím ju v ľahu a väčšinou zaspí na prsníku. Neskôr sa budí s veľkým plačom na odgrgnutie aj cez deň a aj v noci. Doteraz sme s tým problém nemali, spinkala pekne.

Je nutné zmeniť polohu, alebo znížiť počet dojčení?

Dcérka má 8 mesiacov a dávame desiatu + obed.

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčite na požiadanie, to nemeňte. Zrejme sa pri prikrmovaní zmenila ľahko jej technika sania a nahltá sa aj vzduchu, preto potrebuje aj odgrgnúť.

Buď ju dávajte odgrgnúť po nadojčení, alebo skúste zmeniť polohu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas