8 týždňová dcérka zvracia od mlieka. Môžem jej skúsiť dávať mlieko Kendamil?

Zodpovedané
6. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som poradiť ohľadom mlieka. Maličká ma 8 týždňov a papá umelé mlieko. Začali sme Sunarom complex, no veľa od neho zvrackala a prehaňalo ju. V lekárni nám poradili Sunar AR, no ona zvracia aj od neho.

Vravela som o tom našej detskej lekárke a vraj nech jej robím menej mliečka. Robím jej menej, ale ona je potom nervózna, hladná a aj tak grcká. Keď jej spravím viac, tak je spokojná. Ale tiež grcká.

Veľa som čítala o mlieku Kendamil.

Mohli by sme ho skúsiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

riadila by som sa odporúčaním lekárky.

AR formula (Kendamil takú nemá!), podávať naozaj menšie dávky, ak grcká - treba ešte menšiu. Po napapaní mať dieťatko v zvislej polohe - teda na rukách, aspoň 25 minút, spinkať taktiež vo zvýšenej polohe - pod nohy postieľky, kde má dcérka hlavičku podložiť knižky. Kŕmiť radšej častejšie (každé dve hodiny) a menšie porcie.

Ak predsa len vyskúšate Kendamil, kúpte si Gastrotuss a skúste dávať po kŕmení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas