9 mesačný synček sa napína ako struna. Je potrebné to riešiť?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

synček bude mat o dva týždne 9 mesiacov. Niekedy sa však napína ako struna - nôžky a rúčky napne, alebo dvihne rúčky nad hlávku a trasie sa. Mám niekedy problém mu ich pokrčiť. Otvára a zatvára dlane pri jedení, ale kýve zápästiami. PMV - plazí sa, štvronožkuje, skúša si sadnúť.

Treba to nejako riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko o tom píšete asi nejde o nejakú vec, ktorú spraví, keď sa jeduje, alebo keď sa hrá, občas za deň, ale prevažuje to v jeho správaní sa?

V takom prípade by som to riešila. Skúste odsledovať či nie je súvislosť medzi jedlom a napínaním sa. Respektíve, či aj po tom nepregĺga (teda či mu niečo v strave nespôsobuje ťažkosti, či nemá skrytý reflux po niečom).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas