9 ročná dcéra dostala prvú menštruáciu a má ju už 10. deň. Je to v poriadku?

Zodpovedané
25. feb 2021

Dobrý deň,

moja 9 ročná dcéra dostala prvú menštruáciu a má ju už 10. deň.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem ako silná je, ak je to viac - menej také špinenie tak by som to neriešila. Bude trvať 2 roky kým sa cyklus upraví.

Teraz sa pokojne môže stať, že menštruáciu nedostane aj 2 - 3 mesiace. Ak má krvácanie silné, s bolesťami, tak treba konzultovať lekára. Inak by som to nateraz neriešila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas