9 ročná dcérka sa potí. Prejavujú sa u nej už ženské hormóny?

Zodpovedané
23. júl 2019

Dobrý deň,

mám skoro 9 ročnú dcéru, ktorá sa v poslednej dobe potí. Je neustále v pohybe.

Môžu sa v jej veku prejavovať už ženské hormóny?

Aký prírodný antiperspirant môže používať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

antiperspirant môžete používať akýkoľvek. Nielen prírodný, pokojne aj tie z drogérie.

Ženské hormóny v tomto veku už môžu byť aktivované - môže ísť o nástup puberty.

Ak nechudne, nemá zvýšenú teplotu, nestráca vlasy, necíti sa byť unavená, nepije príliš veľa vody a nemá žiadne iné prejavy ochorenia, tak nie je potrebné žiadne špeciálne lekárske vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas