Aká by mala byť stolica dvojtýždňového novorodenca?

Zodpovedané
17. jún 2022

Dobrý deň,

mám dvojtýždňové bábätko, ktoré je na umelom mlieku Beba HA. Stolicu má len také bobky, ale pri tlačení nemá problém. Len to z neho vypadne.

Je toto normálna takáto stolica novorodenca?

Máme zmeniť mliečko?

Do mlieka pridávam Coliprev a jedenkrát BioGaia, lebo ho zo začiatku bolelo bruško. Teraz sa mi to zdá lepšie.

Môžem mu dať okrem umelého mlieka vodu alebo čajík?

Ďakujem

Dobrý deň,

do začatia prikrmovania nie je potrebné podávať žiadne iné tekutiny okrem mlieka. Pokiaľ už nemá bolesti bruška, tak skúste vymeniť Biogaia za Probiofix baby (ak má, tak pridajte aj Probiofix k BioGaia).

Stolica by nemala byť bobková, ale pokiaľ nemá klinické potiaže s tým, tak by som zatiaľ iba kvôli tomu mlieko nemenila. Neviem či máte alergickú anamnézu v rodine (alergia/atopia/astma). Ak nie, tak HA mliečko dávať nemusíte. Postačí normálne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas