Aká je odporučená denná dávka cukru pre skoro dvojročné dieťa?

Zodpovedané
23. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom cukru.

Aká je odporučená denná dávka cukru pre skoro dvojročné dieťa?

Od ktorého mesiaca sa odporúča zaradiť cukor do stravy?

Nemyslím ovocie, to všetko už jedáva.

Ďakujem

Dobrý deň,

moje odporúčanie, čím dlhšie dieťa vydrží bež rafinovaného cukru respektíve kupovaných sladkostí, tým lepšie pre jeho budúci život.

Sacharidy dieťa získava z ovocia, zemiakov, ryže, cestovín, atď atď, takže v strave ich má dostatok a všetky sacharidy zo sladkostí sú v podstate prázdne kalórie.

Odporúčanie pre sladkosti neexistuje, treba sa riadiť "zdravým rozumom".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas