Aká je príčina hysterického plaču mojej dcérky?

Zodpovedané
14. júl 2019

Dobrý deň,

mám 6 týždňové bábätko, ktoré je počas dňa naozaj veľmi dobré a spokojné.

Ako príde 17. hodina, tak z ničoho nič spustí hysterický plač. Dieťa sa nedá utíšiť. Po 10. minútach sa pokaká, prebalím a všetko je ok. Papá Nitrilon, podávam jej Sab Simplex a probiotiká, masírujem bruško. Dcérka si po papaní pekne odgrgne a bruško má mäkké. Stolicu má typickú žltú praženičku.

Čo môže byť príčinou plaču mojej dcérky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o dojčeneckú koliku, ktorou bohužiaľ trpia mnohé detičky, aj keď mamičky všetko robia správne. Stolicu má peknú, pravidelnú, plač trvá iba pred vyprázdnením sa, ktoré je spontánne, dieťatko nevracia prúdom, priberá - nejde o žiadne vážne ochorenie.

Pokračujete v podávaní probiotík, Sab Simplex dlhodobo (15kv. 5xdenne do fľašiek s mliečkom), dcérke môžete masírovať bruško v smere hodinových ručičiek, cvičiť s nožičkami. Po 3.mesiaci by sa stav mal upraviť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas