Aká je správna poloha novorodenca v spánku?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom polohy bábätka počas spánku.

Aká je správna poloha novorodenca v spánku?

Ešte stále platí pretáčanie raz na jeden bok a potom na druhý?

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálna poloha na spánok cez noc je na chrbte s tým, že polohujete hlavičku raz na jeden bok a potom na druhý. Nie celé dieťatko na bok - z boku sa môže nešťastne pretočiť na bruško, čo je riziková poloha k SIDS.

Pod dohľadom (zdriemnutia cez deň pri Vás), môže dieťatko spať aj na brušku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas