Aké biele fľaky má dvojročný syn na koži?

Zodpovedané
5. júl 2021

Dobrý deň

chcela by som sa poradiť ohľadom bielych fľakov na telíčku dvojročného syna. Momentálne sme pri mori a začali sa mu tvoriť takéto fľaky. Niektoré sú suché. V záhyboch sa mu tvoria aj lišaje - suché miesta s červenými hrbolčekmi. Svrbia ho a si ich rozškrabal. Zdá sa mi, že aj na tých bielych miestach boli pred časom malé lišaje, ale nie som si úplne istá,či na všetkých.

O aký problém môže ísť?

Ako mu pomôžem?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže byť, že po prekonanom kožnom ochorení, je pri opálení toto miesto depigmentované. Ak je koža suchá premasťujte krémom s obsahom s kyselinou mliečnou.

Avšak je to otázka viac na kožného lekára, neviem Vám viac povedať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas