Aké červené fľaky má moja 17 mesačná dcéra v záhyboch?

Zodpovedané
19. apr 2020

Dobrý deň,

moja 17 mesačná dcérka má už asi dva mesiace červené suché fľaky v lakťových záhyboch. Najskôr to vyzeralo ako zaparenina. Bepanthen a ani Sudokrem nepomohol. Skúšali sme aj Imazol. Ten občas stiahne začervenanie, no ostane tam veľmi suchý fľak s malými šupinkami. Koža je taká veľmi napnutá, ako keby tam bola veľká jazva.

V lekárni nám poradili Bepanthen SensiDerm - výsledok ten istý. Neškriabe si to, ale občas počas umývania reaguje bolestivo.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam kožné vyšetrenie.

U dcérky pôjde o atopický ekzém, alebo inú formu kožného ochorenia, ktoré je v réžii kožného lekára.

Nemal by ordinovať lekárnik, ale kožný lekár.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas