Aké červené fľaky to má moja 8 mesačná dcérka po tele?

Zodpovedané
14. nov 2019

Dobrý deň,

mojej 8 mesačnej dcérke sa urobili takéto červené fľaky po tele.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá, že ide o ekzematické ložiská, teraz ako nastupuje zima môže súvisieť práve s chladom. Treba kožu dobre mastiť napr. Excipail, alebo čo jej robí dobre, kúpať s pridaním olejčeka, po čom na ešte mierne vlhkú pokožku dať krém.

Neobliekať dcérku doma príliš teplo aby sa nepotila, radšej vzdušné bavlnené veci.

Ak by koža svrbela (bude nepokojná a škriabať sa), tak treba aj antihistaminiká do liečby. Nateraz vysadiť všetky možné alergény zo stravy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas