Aké červené vyrážky má môj 6-týždňový synček na zadočku?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

môj 6-týždňový synček má na zadočku červené vyrážky. Skúšala som zmeniť bariérový krém, plienky, veľa ho vetrám bez plienky, umývam po stolici. Vyrážky však nechcú dlhodobo zmiznúť. Náš pediater má už svoj vek a tak neporadil nič.

Ako môžem synčekovi pomôcť?

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

neviem aké bariérové krémy dávate. Skúste na pár dní Imazol krémpastu, veľa vetrať a večer kúpať v slabom roztoku hypermangánu.

Zmena plienok, prípadne vyskúšať látkové. Mám s nimi aj veľmi dobrú osobnú skúsenosť a aj veľa mamičkám u detičiek so zapareninami pomohli.

Neviem ako je synček kŕmený. Niekedy je neprechádzajúce plienková dermatitída prejavom ABKM.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas