Aké domáce kaše môže papať 11 mesačné bábo?

Zodpovedané
9. aug 2020

Dobrý deň,

dojčím 11 mesačné dieťa, ktorému nechcem dávať kupované mliečne kaše.

Môžem dať kupovanú nemliečnu kašu a zarobiť ju len s vodou?

Aké domáce kaše môže papať?

Ale len také, ktoré sa zarábajú s vodou. S materským mliečkom mi to príde veľmi prácne a časovo náročné. Som na ňu sama.

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, že môžete robiť ako píšete, bezmliečne kaše pripraviť s vodu, sú celkom dobré ak do nich napr. pridáte ovocie alebo zeleninku.

V tomto veku môžete už okrem ryžovej (pozor na zapekanie!), kukuričnej aj ovsenú a viaczrnnú.

Pre deti sa neodporúčajú prosové a pohánkové kaše.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas