Aké faktory vplývajú na zväčšenie sleziny?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Moje dieťa nebývalo často choré. Endokrinologička mu dala kvôli nadmernému ochlpeniu nôh urobiť ultrazvuk bruška aj štítnej žľazy. Chodíme aj na alergológiu, kde mu zistili alergiu na roztoče a pokosenú trávu.

Endokrinologička znova vzala krv, chcela si porovnať výsledok spred 2 mesiacov. Výsledok ešte nepoznáme. Stomatológa má v poriadku. Krčné budeme vedieť až v decembri.

Môže niektorý z týchto uvedených faktorov vplývať na zväčšenie sleziny?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za doplnenie informácii. Z toho, čo píšete a aj vzhľadom k zväčšeniu uzlín by som sa prikláňala k možnosti stavu po prenonaní nejakej infekcie (napríklad mononukleózy - vírusy CMV, EBV).

Alergie by nemali mať súvis. Ochlpenie na nohách taktiež nie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas