Aké jedlo môžem dať štvorročnému dieťaťu, ktoré malo hnačku?

Zodpovedané
3. jún 2019

Dobrý deň,

môj štvorročný syn začal štvrtok večer hnačkovať a v piatok ráno mal hnačku naposledy. Od piatka je na prísnej diéte. Normálnu stolicu mal včera a dnes. Včera ešte užil Smectu a dnes už nie. Užíva probiotiká. Apetít už má od včera veľký.

Môžem mu dávať postupne normálnu stravu?

Aké jedlo mu môžem zapájať do jedálnička?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Smectu nie, probiotiká áno. Zatiaľ ešte nie ovocie so šupkou, uhorky, rajčiny, laktózové produkty (smotanový jogurt, maslo).

Môžete mu dať napr. na raňajky chlebík s diétnou šunkou, desiata banán, obed ryžu s kuracím mäsom na vode, zeleninovú polievočku, olovrant dňový rožtek s domácim džemom, večera ako obed.

Od zajtra môžete začať s masielkom na chlebík/rožtek. Od ďalšieho dňa aj kefír, jogurt, až nakoniec priamo na pitie mlieko. Postupne teda všetko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas