Aké kožné vyrážky má moja 5 ročná dcéra?

Zodpovedané
24. júl 2020

Dobrý deň,

mojej 5 ročnej dcére sa pred dvomi dňami objavili vystúpené svrbiace kožné vyrážky na oboch rukách aj ramenách. Dnes už aj na krku. Užíva Aerius sirup a bola jej predpísaná Locoid crelo emulzia.

O aký problém by mohlo ísť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

liečbu máte Aerius, aby sa neškriabala a bola pokojná. Krém obsahuje kortikosteroid a má rýchly protizápalový, protialergický a protisvrbiaci účinok. Je to taká nešpecifická liečba na kožné problémy bližšie nezistenej príčiny.

Ak to nepomôže, navštívte lekára. Mne to skôr pripadá ako molusky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas