Aké mlieko odporúčate na dokrmovanie 17 mesačnej dcéry?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

mám 17 mesačnú dcérku a čoskoro sa vraciam do práce. S dcérou ostáva manžel, avšak obávame sa toho, že bude hladná. Dcéra je dosť kojená (niekedy aj 8 - 10x) denne a 4 - 5x v noci. Dojčím na požiadanie. Normálne jedlo väčšinou odmieta (už je to minimálne mesiac), v podstate nezje nič okrem čučoriedok, piškót a chrumiek.

Určite nemá problém s trávením. Keď bola mladšia, tak vedela pekne jesť. So zubami sa to striedavo zhoršovalo a po vyjdení stoličiek sa rozhodla, že nebude jesť. My jej samozrejme jedlo núkame 5x denne, ale často odmietne otvoriť ústa. Ak niečo jeme a má záujem, vždy jej dáme ochutnať a trochu z toho spapá. Preto ju často kojím, lebo aj tak je dosť štíhla. Avšak určite 8 - 9 hodín z tohoto jedla nevydrží.

Aké mlieko by ste jej odporúčali podávať v čase mojej neprítomnosti?

Malá vie pekne piť z pohárika s náustkom, niekedy aj z normálne pohára, kde si vodu/čaj prelieva. Dcéru určite nechcem odstaviť, len zabezpečiť, aby nebola hladná, keď budem v práci.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

no tým, že idete do práce a nebude dojčiť vyše 8 hodín, tak sa stane to, že o mliečko prídete a dcérka bude odstavená chtiac-nechtiac.

Mlieko akékoľvek na jej vekovú kategóriu, takže "3 alebo 4"kové podľa výrobcu (na krabici sú napísané ukončené mesiace).

Maximálne však 500 ml denne, ideálne 330 ml. A to práve preto, aby začala poriadne papať tuhú stravu, nakoľko v mlieku, už nie sú látky potrebné pre jej plnohodnotné správne fungovanie.
.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas