Aké mlieko odporúčate pre mesačné dieťa, ktoré často zvracia?

Zodpovedané
17. máj 2021

Dobrý deň,

mesačnej dcérke sme už vystriedali niekoľko mliek a stále má problémy. Moje mlieko jej nerobilo dobre, zvrackala z neho prúdom. V lekárni nám poradili Nutrilon Pro Futura (vraj je najpodobnejšie materskému). Dávali sme jej ho, no neskutočne ju nadúvalo a pri každom prdení plakala.

S kakaním mala tiež problém. Museli sme jej pomáhať, pričom stolica mala normálnu konzistenciu. Prešli sme na Sunar AR. Zo začiatku žiaden problém. Najedla sa, odgrgla a krásne spinkala. N noci dokázala prespať 8 hodín bez problémov. Pekne po ňom odgrgla, žiadne zvracanie. No po pár dňoch ju z neho zapieklo a natoľko, že sme museli isť až k doktorke. Tá nám zase predpísala Nutrilon Comfort Anti Colic. Stolica sa dala do normálu, no neskutočne riedke zvracia po ňom a nevie sa normálne vyspať. Hodinu ju musíme držať v vzpriamenej polohe a keď ju už dáme ľahnúť, tak sa ešte 2x zobudí na to, že jej vybehne. Napína ju.

Aké mlieko nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi by som skúsila hydrolyzát, ktorý sa dáva pri alergii na bielkovinu kravského mliečka (BKM), čiže mliečko ako Nutrilon Allergy Care syneo, alebo Sunar Expert Allergy Care. Ale až po dohovore s Vašou pediatričkou, ktorá dcérku pozná. Pretože problémy môže spôsobovať alergia na bielkovinu kravského mliečka.

Na mieste je aj poriadne vyšetrenie, možno aj sono bruška, či nemôže ísť o zhrubnutú svalovinu v oblasti pyloru, ktorá by mohla spôsobovať, že mliečko neprechádza do dvanástnika zo žalúdka a tak povediac stojí v žalúdku. Tieto detičky väčšinou ani pekne nepriberajú (neviem ako to je s dcérkou u Vás), sú spavejšie alebo naozaj nervóznejšie, je vidno pohyby črievok.

Netrúfam si cez internet viac napísať. Určite treba dieťatko poriadne odsledovať a vyšetriť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas