Aké množstvo príkrmu by malo mať 5,5 mesačné dieťa?

Zodpovedané
10. jún 2020

Dobrý deň,

môj syn má 5,5 mesiaca a je plne dojčený. Už 2 týždne ho na odporúčanie pediatričky dokrmujem.

Zelenina mu veľmi chutí a už teraz dokáže zjesť aj 150 g príkrmu. V podstate mi to nahradilo 1 dojčenie. Do príkrmu pridávam cca 20 ml materského mlieka.

Nie je to príliš veľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že príkrm nahradil 1 dojčenie je chcené. Buďte rada, že mu tak chutí.

Väčšina detí prvé príkrmy (aj druhé tretie štvrté a xy pokusy) viac vypľúva ako spapká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas