Aké možnosti liečby má syn, ktorý má myšku v kolene?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

môj syn bol na magnetickej rezonancii a zistili mu myšku v kolene. Začal mať veľké problémy s týmto kolenom. Zaujíma ma možnosť liečby.

Dá sa to operovať aj laparoskopicky?

Aká dlhá je asi rekonvalescencia?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade takéhoto nálezu sa realizuje operačné riešenie - laparoskopia - artroskopia kolena.

Rekonvalescencia je podľa operačného nálezu. Je nutné takúto "myšku" v kolene presne nájsť a odstrániť ju, nakoľko do budúcnosti by jej zotrvanie v kolene spôsobovalo problémy.

Môžete rátať že pobyt v nemocnici deň pred operáciou a väčšinou na druhý deň po operácii sa ide domov.

Po operácii bude musieť šetriť koleno, sprvoti možno aj používať barle na odľahčenie (väčšinou do týždňa je schopný chodiť bez nich), stehy sa vyberajú väčšinou za 10 dní. Potom podľa stavu a kontrol ortopédom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas