Aké očkovania musí absolvovať 5 ročná dcéra podľa nového očkovacieho kalendára?

Zodpovedané
4. aug 2020

Dobrý deň,

dcérka dovŕšila 5 rokov teraz v roku 2020.

Aké očkovania musí absolvovať podľa nového očkovacieho kalendára?

Vychádzala som z tejto klauzuly pri očkovacom kalendári na rok 2020. Citujem" *Od 1. januára 2020 sa na základe Imunologického prehľadu z roku 2018 menilo povinné pravidelné očkovanie detí proti osýpkam, mumpsu a ružienke (MMR). Po novom sa preočkovanie MMR vakcínou presunie z 11. roku do 5. roku života. Deti narodené od 1. 1. 2010 do 31. 12. 2015 sa budú druhou dávkou MMR vakcíny očkovať v 11. roku života, tie neskôr narodené už v 5. roku života."

Ďakujem

Dobrý deň,

u detí narodených od 1. 1. 2010 do 31. 12. 2015 sa očkovanie druhou dávkou trojzložkovej očkovacej látky proti osýpkam, mumpsu a ružienke vykoná v 11. roku života.

V tomto roku dcérku čaká preočkovanie proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu a detskej obrne - je povinné v rámci pravidelného povinného očkovania.

Tu je platný očkovací kalendár na tento rok http://www.uvzsr.sk/docs/info/ockovanie/Ockovac...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas