Aké probiotiká sú vhodné pre 3 - 4 ročné deti?

Zodpovedané
9. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom probiotík pre 3 - 4 ročné deti. Včera rozprávala nejaká lekárka v TV, že dáva deťom probiotiká a 4 roky neboli chorí, pretože majú v tele akúsi rovnováhu. Sú to probiotiká pri antibiotikách, pri črevných problémoch a na prevenciu.

Ja osobne som probiotiká nikdy neužívala, takže neviem ich ani vybrať.

Aké probiotiká sú vhodné pre 3 - 4 ročné deti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na trhu je veľké množstvo rôznych probiotík pre deti. Treba vždy iba povedať, že sú pre dieťa, magistra v lekárni Vám dá na výber viacero alternatín v rôznej cenovej variácii.

Na dlhodobé používanie pri deťoch, ktoré nemajú žiadne ochorenie je vhodné ich striedanie (nakoľko každé má trošku iné zloženie prospešných baktérií).

.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas