Aké vyrážky má môj mesačný synček na lícach?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho mesačného synčeka. Asi týždeň má červené biele drobné vyrážky na lícach, niekedy aj na ušku.

Na stravu si dávam pozor, čiže z mliečka by to nemalo byť. Neboli ho to, ani nesvrbí.

Je potrebné ich nejako ošetrovať?

O aký problém ide?

Ďakujem Vám za odpoveď.

Dobrý deň,

ide o pomerne bežný novorodenecky toxoalergický exantém (výsyp novorodenca).

Novorodenca nebolí, nesvrbí, takže ide skôr o kozmetický defekt, ktorý odzneje aj bez liečby.

Čo môžete kúpiť v lekárni je ovsený kúpeľ a synčeka kúpať v ňom, zvykne to pokožku rýchlejšie dostať do normálneho stavu.

Synček je inak krásny, koža sa spraví.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas