Aké vyrážky má môj syn po očkovaní v 5. rokoch?

Zodpovedané
9. okt 2019

Dobrý deň,

môj 5 ročný syn bol 20.9.2019 očkovaný Infrarix pollio. 2 dni na to mu opuchla vrchná pera a vyhádzal sa všade na chrbte a na hrudníku. Akoby žihľavka.Na pohotovosti povedali, že to s očkovaním súvis nemá. Hovorí to aj obvodná lekárka. Vyrážky mu zmiznú a na druhý deň ich má inde. Vyrážky ho svrbia. Dnes som mu dala čipok Rectodelt.

O aký problém ide a ako môžem synovi pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa po očkovaní prejavila reakcia, treba to riešiť s pediatrom.

Ak vyrážky nezmiznú, nepátrajte, či to má súvis s očkovaním alebo nie. Podstatné je riešiť problém s lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas