icon

Aké vyšetrenie by malo absolvovať dieťa po prekonaní Covid-19?

Zodpovedané
8. aug 2021

Dobrý deň,

moje obidve dve spolu s nami prekonali pred pol rokom Covid-19. 8 ročný syn bol bezpríznakový a štvorročná dcérka mala ľahšie príznaky ako plný nos a zvýšená teplota.

Syn robí závodne šport (hokej - týždenne má cca 6 hodín tréningov/zápasov) z klubu sme dostali list, že je potrebné, aby pred ďalšou sezónou absolvoval aspoň vyšetrenie u kardiológa.

Pediater sa k tomu stavia skôr laxne, že keď deti nemajú žiadne potiaže, tak netreba žiadne vyšetrenia. Deti počas Covidu a ani po ňom vyšetrované neboli.

Obidve deti som objednala ku kardiológovi. Dcéra hrá tenis, ale nie ešte na úrovni ako jej starší brat.

Sú ešte nejaké vyšetrenie, na ktoré mám deti objednať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nemajú žiadne príznaky typu zadýchanie sa, únava, ťažkosti pri športe, tak nie je potrebné iné vyšetrenie (vitálna kapacita pľúc u imunoalergologa alebo oneumológa).

Kardiológia pri profesionálnom športovaní je vhodná.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas