Ako a kde mohol syn dostať Aeromonas caviae?

Zodpovedané
23. júl 2019

Dobrý deň,

môj dvojročný syn mal teplotu, jedno očko mu hnisalo a dvakrát mal hnačku. Bola mu zistená baktéria Aeromonas caviae.

Nikde mimo SR sme neboli, doma žijeme v čistých podmienkach.

Ako a kde mohol syn dostať Aeromonas caviae?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je pravda, že s touto baktériou sa často v praxi nestretávame.

Aeromonas caviae je gram-negatívna baktéria, avšak bohato sa vyskutuje v pôde vode, zvieratkách ale aj v zažívacom trakte niektorých ľudí.

Dosťať mohol jednoducho - človek, ktorý túto baktériu má si napr. zle umyl ruky po stolice a dotkol sa Vášho synčeka - pretrel mu očko? Pri oslabenej imunite synčeka sa baktéria "usadila" a spôsobila dané symptómy u synčeka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas