Ako a kedy je ideálne merať teplotu 2-ročnému dieťaťu?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

môj 2-ročný syn má už asi 2 týždne mierne zvýšenú teplotu do 37,6°C rektálne po odrátaní. Najbežnejšie 37,2°C. Čo teplomer, to iné čísla. Žiadne iné problémy nemá. Je veselý, behá, papá a pije. Ďasienka nemá opuchnuté, takže nemám pocit, že by to boli zuby.

Je to v norme, treba to nejako riešiť?

Ako a kedy je ideálne merať teplotu u takého dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

u dieťaťa, ktoré nejaví známky infektu a nekomfortu nie je potrebné merať teplotu vôbec.

Ak ale meriate už preto, lebo ste prišli na zvýšenie, tak treba merať vždy v rovnaký čas - ideálne ráno po zobudení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas