Ako často a koľko umelého mlieka je ideálne pre 2-týždňové bábätko?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

naša 2-týždňová dcérka je kŕmená umelým mliekom. Dávam jej 60 ml, ale ona je neustále hladná. Po hodine spánku sa zobudí a chce papať. Skúsila som jej zvýšiť dávku na 90 ml, ale začalo ju bolievať bruško. Prejedala sa, trošku aj vracala. Vôbec si však po jedle neodgrgne i napriek tomu, že je 15 - 20 minút v úľavovej polohe.

Ako často a koľko umelého mlieka je ideálne pre 2-týždňové bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

neexistuje niečo ako často a koľko všeobecne 🙂

Každé dieťa je iné. Vidíte, že Vašej dcérke je 60 ml málo a 90 ml veľa. Čo tak skúsiť niečo medzi?

Kŕmenie môže byť aj po hodine spánku, ak si to dieťa vyžaduje. Ešte sa len nastavuje na režim, je po pôrode, určite niečo schudla.

Všeobecne platí, že dieťa by v tomto veku malo prijať okolo 150 - 180 ml/kg hmotnosti za celý deň (24 hodín).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas