Ako často by malo kakať dojčené 6-mesačné dieťatko?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

máme 6-mesačného synčeka, ktorý je dojčený. Papá príkrmy na obed a večer občas kašičku. Niekedy sa nevie aj 3 dni vykakať.

Máme s tým niečo robiť?

Je spokojný, poprdkavá si, len minule už nekakal 5 dní. Bruško mal mäkké.

Ďakujem

Dobrý deň,

deti po začatí prikrmovaia často trpia zápchou. Treba zvýšiť príjem vody, obmedziť v príkrme mrkvu, banán, ryžu.

5 dní už je také hraničné na intervenciu - glycerinový čipok, masáže, slivkový Hipp a návštevu lekára. Kakať by optimálne mal obdeň.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas