Ako často mám podávať umelé mlieko 3,5-mesačnému synovi?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

syn má 3,5 mesiaca a váži skoro 7 kg. Zhruba 3 týždne je už výlučne na umelom mlieku. Na jednu dávku vypije 80 - 130 ml, viac nie. Preto si pýta papať často v priebehu dňa - každé dve hodiny.

Za 24 hodín sa kŕmi 8 - 9x a vypije 650 - 850 ml mlieka. Stretla som sa s názorom, že pri UM by mal byť interval medzi kŕmením aspoň 3 hodiny. Vraj sa inak zaťažujú obličky a GIT. Ja však do syna viac mliečka naraz nedostanem a teda dlhšie nevydrží.

Môžem mu ublížiť, keď mu umelé mlieko dávam často v menších dávkach?

Len pre úplnosť. Viac umelého mlieka neodmieta kvôli chuti. Predtým som mu odsávala materské mlieko a dávala z fľaše a rovnako nevypil viac. Ani nezvracia a nemá iné ťažkosti. Jednoducho pije a zrazu prestane. Viac nechce ani po odgrgnutí.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

názor, ktorý popisujete nemá žiadne medicínske opodstatnenie a nie je založený na faktoch. Robíte správne, že vnímate jeho preferencie. Pokojne mu dajte, keď si pýta po 2 hodinách.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas