Ako často môže jesť ročné dieťa mliečne výrobky?

Zodpovedané
17. júl 2020

Dobrý deň,

dcérka má rok a má veľmi rada jogurty. Raz za čas jej dám aj Pribináčika, ktorý jej veľmi chutí. Chutí jej aj krupica a praženica z vajíčok.
Večer pije UM.

Ako často môže jesť ročné dieťa mliečne výrobky - jogurty, krupicu z 3,5% mlieka, vajíčka?

Ako často jej môžem dávať jogurty, mlieko, vajíčko, aby to nebolo príliš veľa bielkovín a nejaká neúmyselná záťaž na obličky?

Ďakujem

Dobrý deň,

po roku pribináčik a iné tvarohové prípravky detičky môžu.

Inak batoľa nad rok, môže pokojne denne papať jogurty, piť mlieko, jesť mliečne kaše. Ak nemá problém so zapekaním, nepriberá viac ako by mala, tak v podstate podľa chuti, aspoň 330ml/denne.

Na priame pitie deťom do 3 rokov odporúčame UF, nie mlieko. Vajíčka 3 týždenne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas