Ako často môžem štvortýždňovému bábätku meniť mlieko?

Zodpovedané
3. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zmeny mlieka u štvortýždňového bábätka. Asi pred týždňom začal mať problémy a začal mi odmietať fľašku s mliečkom. Stolica začala byť zelená a smrdela. Bábo veľa po kŕmení plače. Asi budeme mat problém aj s kolikou.

V lekárni mi odporučili malé balenie Nutrilon bez laktózy. Pediatrička mi povedala, aby sme ho dobrali a znova prešli k pôvodnému mlieku. Probiotiká užívame.

Ako často môžem štvortýždňovému bábätku meniť mlieko?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

o zmene mliečka by vždy mala vedieť a rozhodnúť pani doktorka, ktorá dieťatko pozná a vie o Vašom stave.

Probiotiká by ste mali mať BioGaia. Pri kolikách nie iný druh.

To, či mliečko sadne je vidno po 5 dňoch od začatia používania. Úprimne indikácii bezlaktózového mliečka nie je veľa, takže toto mliečko ja často neodporúčam.

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas