Ako často môžu jesť nedojčené bábätká a aké množstvá?

Zodpovedané
10. mar 2019

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom jedenia nedojčeného bábätka. Syn má 5 týždňov, papá 130 ml Nutrilonu HA 1, a to každé 3 alebo 3,5 hodiny. Niekedy si sám pýta, ale zvykla som ho aj zobudiť na jedenie, aby sme dodržali odstup 3 hodiny. V noci ho nebudim. Večer mi naposledy papá okolo 20:30, niekedy 21:00. Na nočné papanie sa budí okolo druhej v noci. Niekedy aj dlhšie vydrží, no od toho jedenia sa zobudí o tri hodiny.

Ako často môžu jesť nedojčené bábätká a aké množstvá?

Ďakujem

Dobrý deň,

u dojčiat počas prvých 3 mesiacov života sa zameriavame na to, aby ich váhový prírastok bol 200 gramov týždenne. Vypiť by mali okolo 150 ml na každý kilogram telesnej hmotnosti.

Odstupy 3 hodín sú fajn, každé dieťa je individuálne a tak k tomu treba aj pristupovať. Ak synček pekne priberá, prospieva, dostatočne ciká (5-8 mokrých plienok denne) dávajte mu jesť ako mu chutí.

Formula HA 1 sa síce používa na pôrodniciach, ale ak je synček inak úplne v poriadku nemusíte dávať HA formulku, stačí "obyčajná" 1.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas