Ako dlho bude mať dcérka benígnu myoklóniu?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

našej dcére v dvoch mesiacoch začali v noci v spánku zášklby tela - cyklicky aj jednotlivo, niekedy v sériach. Na neurológii nám urobili USG mozgu a spánkové EEG 2x s odstupom mesiaca. Výsledok uzavreli ako benígna myoklónia.

Teraz má dcéra 4 mesiace a niekedy sú noci kľudné, inokedy ako posledné tri dni turbulentné. Strháva ju, alebo kýva hlávku v spánku vpravo - vľavo.

Ako dlho môže takýto stav pretrvávať?

Na neurologii mi bolo povedané, že z toho musí vyrásť.

Môže to ale prejsť do niečoho iného?

Nie je to príjemný pohľad.

Ďakujem

Dobrý deň,

to, čo Vám povedali na neurológii je pravda. Musí to iba prejsť.

Literatúra uvádza pre väčšinu deti vek okolo 5 až 6 rokov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas