Ako dlho by mal spať novorodenec?

Zodpovedané
30. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom syna, ktorý má 12 dní. Zo začiatku spával aj cez deň, aj v noci 3 hodiny. Posledné 3 - 4 dni je cez deň viac menej stále hore. Netvrdím, že celú dobu plače. Potom zaspí na 2,5 hodiny poobede a v noci viac menej po tých 3 hodinových intervaloch.

Detská lekárka v tom problém nevidí. Pestujeme sa, kočíkujeme sa. On aj zíva a nie a nie spať. Bolieva ho aj bruško.

Pomôže mu výmena umelého mlieka?

Syn bol dojčený len zo začiatku, teraz už nie. Na rukách zaspí a po položení do hniezdočka je o chvíľu hore. Dostáva probiotiká a ColiPrev.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

počas prvých týždňov dieťa spáva takmer celý deň - okolo tých 18 hodín denne. Výmenu umelého mliečka odporúčam iba po konzultácii s Vašou lekárkou.

Na rukách ho nechajte po zaspinkaní dlhšie - aspoň 10 minút, aby ste ho nezobudili pri prekladaní.

Nezabúdajte na poriadne odgrgnutie po každom dojčení, ktoré je veľmi dôležité. Plus správne prostredie na spánok - vyvetrané, neprekúrené, nefajčiarske tiché prostredie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas