Ako dlho môže trvať teplota?

Zodpovedané
26. apr 2019

Dobrý deň,

mojej dieťa malo teplotu a na tretí deň jej trvania bola hodnota CRP 7. Doktorka to uzavrela ako virózu. Má vlhký kašeľ, veľké uzliny a zelené hlieny. 5 dní predtým mala negatívne výtery z nosa a aj z krku. Hrdlo ju nebolí, ale mandle má zväčšené.

Ako dlho môže trvať teplota?

Ďakujem

Dobrý deň,

teplota môže trvať aj týždeň, dva. Pri niektorých virózach aj tri týždne (napr. pri infekčnej mononukleóze).

Z výsledkov ide jasne o virózu, je potrebné dávať lieky od teploty, dcérku dostatočne hydratovať, pokojový režim a odporúčam kúpiť Kalobu a Imunoglukan.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas