Ako dlho môžem posúvať povinné očkovanie?

Zodpovedané
1. okt 2019

Dobrý deň,

mám 6 mesačnú dcérku, ktorá nie je momentálne očkovaná. Očkovanie bolo odložené na neurčito.

Ako dlho môžem posúvať povinné očkovanie?

Má očkovanie v neskoršom veku rovnaké účinky ako keď sa očkuje trojmesačné dieťa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pre dcérku je vhodné očkovať v tom čase, v ktorom treba, aby bola čím skôr chránená pred infekciami, proti ktorým očkovanie je určené.

Účinky má očkovanie v každom veku, ale v tomto veku sú detičky napríklad častejšie vystavené Pneumokokom, Hemofilom.

Takže má opodstatnenie očkovať v tom veku, kedy je určené.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas