Ako dlho môžu trvať horúčky u mojej 8-ročnej dcéry?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

mám 8-ročnú dcéru, ktorá mala v piatok večer teplotu 37,7°C, ale v noci už nie. V sobotu poobede sa jej teplota vrátila, mala 38,5°C, v nedeľu až 39,2°C. Každé štyri hodiny som jej dávala zábaly, Nurofen a Paralen.

Dnes sa opäť horúčka vrátila. Zatiaľ sa u nej nevyskytli žiadne iné ťažkosti, len má trochu sople. Navštívili sme lekára, ktorý zatiaľ nič nezistil. Dýchanie vraj je čisté a v hrdle nemá zápal. Urobila som jej test na Covid-19, ktorý bol negatívny.

Čo by to mohlo byť?

Ako dlho môžu trvať takéto horúčky?

Ďakujem

Dobrý deň,

vrcholí sezóna vírusov, môže to byť čokoľvek. Horúčky môžu trvať aj 7 - 10 dní. Po treťom dni horúčok by som spravila CRP, aby som si ozrejmila, že nejde o bakteriánu infekciu ale o virózu a postačí liečba bez antibiotík.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas