Ako dlho sa môže užívať Kalciový sirup a Fenistil?

Zodpovedané
11. mar 2019

Dobrý deň,

moje 7 mesačné dieťa má šiesty deň sopliky a kašeľ. Lekárka nám dala len sirup na kašeľ a Fenistil, že antibiotiká nie sú potrebné.

Dýchanie ma čisté. Soplík mala zo začiatku trošku zelený. Po odsávaní je už biely a redší.

Ako dlho sa môže užívať Kalciový sirup a Fenistil?

Ďakujem

Dobrý deň,

uživajte do ústupu symptómov, t.j. kalciový sirup do ústupu kašľa, Fenistil do ústupu nádchy.

Vhodná je aj morská voda na hygienu nosa. Ak by sa soplík nelepšil, treba pridať aj dekongestíva a dobre noštek odsávať - tie však maximálne 5 dní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas