Ako dlho trvá, kým si detské oko zvykne na nové dioptrie?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

môj 13-ročný syn nosí odmalička silné dioptrie a má astigmatizmus. Na poslednej kontrole mu očná lekárka zmenila cylinder a dioptriu. Nové okuliare sme dali vyrobiť kvalitné nemecké sklíčka. Žiadna Čína. I napriek tomu sa syn sťažuje, že na jedno oko vidí rozmaznane a necíti sa s okuliarmi dobre. Bojím sa mu ich dať do školy, aby sa tam necítil nekomfortne.

Je možné, že si oči najprv potrebujú zvyknúť?

Ako dlho približne trvá, kým si zvyknú?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bude jeho pocit, že vidí rozmazane, resp. sa s nimi nebude cítiť dobre ani po mesiaci nosenia, tak treba ísť opätovne na očné na premeranie zraku. Je možné, že vyššie dioptrie netoleruje, aj keď sú správne predpísané. A môže byť aj chyba v predpise - to už treba skontrolovať očným lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas