Ako kŕmiť mesačnú dcérku, ktorá hltavo pije umelé mlieko?

Zodpovedané
7. jún 2019

Dobrý deň,

mám mesačnú dcérku, ktorú dokrmujem umelým mliekom. Pije veľmi hltavo a vždy plače. Má antikolikovú fľašu.

Ako jej mám dávať papať, aby nemala následný problém s bruškom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po každom jedle je najmä dôležité správne odgrgnutie - každýkrát!

Môžete zaradiť deflatulenciá (Espumisan, Simeticon baby alebo Sab simplex 3-5x denne).

Hltavé pitie u dcérky asi až tak neviete ovplyvniť, preto potrebujeme nejako nahltanému vzduchu zo žalúdka a celého gastrointestinálneho traktu pomôcť ísť von, aby dcérka nemala koliky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas