Ako liečiť bolesť hlavy u 8 ročného chlapca?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 8 ročného syna, ktorý trpí bolesťami hlavy.

Čo zahŕňa vyšetrenie a u ktorých lekárov, okrem teda pediatra pri bolestiach hlavy u syna?

Nie som si vedomá pádu na hlavu. Bolesti má za posledné dva týždne dosť časté, každý druhý deň alebo každý deň. Dnes mi dokonca hovoril, že sa mu točí hlava a začal plakať. Sťažuje sa v nepravidelných rytmoch dňa. Bolí ho predná časť lebky, čelo a tiahne sa to dozadu vrchom hlavy.

Moja otázka na neho: "Máš pocit, že v škole nestíhaš?" "Je toho na teba priveľa?" "Neposmieva sa ti niekto?" Na všetko dal negatívne odpovede.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

pri bolestiach hlavy je vhodné vyšetrenie neurológom, očným lekárom a ORL lekárom.

Môže ísť o rôzne diagnózy, ktoré sa potvrdia / vyvrátia týmito vyšetreniami.

Možno bude potrebné aj nejaké zobrazovacie vyšetrenie /MR, CT/. To už však vyplynie z vyšetrení a indikujú ho špecialisti, ak tak uznajú za vhodné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas