Ako liečiť časté cikanie trojročnej dcérky?

Zodpovedané
20. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej trojročnej dcérky, ktorá často ciká. A to aj každú hodinu, resp. každú pol hodinu. Moč ma negatívny.

Už ma aj pani učiteľky v škôlke upozornili, že pije ako ostatné deti, no moc neudrží ako rovesníci. Užíva Urinal sirup dlhodobo a papá brusnice.

Podľa lekárky to riešiť netreba. Teraz má bežnú nádchu, má zväčšenú uzlinu a ciká každú pol hodinu.

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri infektoch častejšie močenie býva sprievodným javom.

Ak by však pretrvávalo takéto časté močenie dlhodobo, tak je nutné nefrologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas