Ako liečiť červený prst s miernym opuchom u dvojročnej dcérky?

Zodpovedané
3. aug 2021

Dobrý deň,

dvojročná dcéra sa po obednom spánku zobudila a všimla som si, že sa sťažuje na miernu bolesť ukazováka na ľavej ruke. Prst má mierne opuchnutý a po bokoch červený až po koniec prsta. Na druhom ohybe má takú malú hnedú škvrnku alebo drobnú chrastičku vo veľkosti špendlíkovej hlavičky.

Máme ísť ku kožnej lekárke?

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám bez vyšetrenia povedať. Môžem iba hádať, že má tzv. panarícium. Buď z toho, že mohla mať záder, alebo si miesto poškriabala a ľahko sa infikovalo.

Zatiaľ robte obklady z repíku a dezinfikujte napríklad lekárskym liehom. Mohlo by sa to zasušiť. Uvidíte ako sa to bude ďalej správať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas