Ako liečiť dlhodobo vodnatú stolicu u 8 týždňového synčeka?

Zodpovedané
1. jún 2021

Dobrý deň,

môj syn má 8 týždňov, z toho má 6 týždňov problém s veľmi riedkou stolicou. Doslova ju má ako vodu. Neustále z neho tečie, stále má šprcnuté v plienke. Spôsobuje mu to nehojace sa mokvavé a krvavé zapareniny na zadku.

Už aj kožná lekárka je bezradná. Povedala, že kým nevyriešime problém s riedkou stolicou, tak zaparenina sa len ťažko zahojí. Z výteru zo zadku má premnožené E.coli.

Vraj stačí len podávať probiotiká. Dávala som Probiofix a teraz Infants Dophilus, no stolica je stále ako voda. Dojčím a aj prikrmujem Kendamilom, stravujem sa diétne, obmedzujem mlieko.

Skúšala som aj do UM pridávať kvapky Coliprev, no žiadna zmena. Inak syn prosperuje, priberá. Len občas po jedle máva problém s vetrami a plače, ale nikdy to netrvá dlhšie ako 30 - 40 minút. Potom sa ukľudní.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

jednoznačne skúste zmeniť mlieko na prikrmovanie.

Vy by ste teoreticky mohli jesť všetko. Toto nevyzerá ako problém súvisiaci s materským mliekom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas