Ako liečiť hnedé šupinky vo vláskoch u 2,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

2,5 ročná dcérka má od narodenia vo vlasoch šupinky. Niekedy ich má viac, niekedy menej.

Môže mať po manželovi seboreu?

Používame aj Babé šampón, ale ten to len trmí. Dcérka sa na nič nesťažuje, nesvrbí ju to. Inde na tele šupinky nemá.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre seboreu je typické, že sa vracia, respektíve má lepšie a horšie obdobia. So šampónom od Babé mám dobrú skúsenosť, nechala by som ho dcérke naďalej.

Ešte je dobrý prípravok od Bioderma Babysquam - zmäkčí šupinky a následné vyčesávanie pomocou "všiváčika" je super.

Nič iné ako vyčesávať v čase, keď sú šupinky prítomné odporučiť neviem. Pokiaľ sú nonstop, bez efektu, dieťa by som odoslala na kožné, či to nemôže byť niečo iné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas